Як працевлаштуватися за кордоном людям передпенсійного віку

09.01.2017 0 Автор Создание сайтов

візовий центер Безкордонів

Останніми роками в Україні складається несприятлива економічна ситуація, через яку людям стає все важче жити. Якщо раніше на пошуки заробітків в інших країнах вирушала лише молодь, то тепер лави заробітчан поповнило старше покоління. Які шанси знайти роботу мають люди передпенсійного віку, спробуємо розібратися в цій статті.

 Віковий відбір працівників

Реалії сьогодення такі, що шлях для роботи за кордоном відкритий лише молодим та перспективним. Кожен трудовий мігрант при працевлаштуванні проходить професійний і віковий відбір. Адже для швидкого та якісного виконання визначених функцій працівник повинен бути енергійним, а значить – молодим. Навіть низько кваліфікована робота в Ізраїлі чи Польщі в першу чергу надається молодшим по віку претендентам.

Дещо інша ситуація з висококласними спеціалістами рідкісних професій. Так, кожна країна готова надати робоче місце досвідченому інженеру чи технологу. Особливий інтерес у світі складають працівники освітньої сфери. Наприклад, для вітчизняних професорів та докторів наук є робота в Швеції, Німеччині, Австрії чи іншій країні Європи. Викладачі з вченими ступенями незалежно від віку можуть претендувати на посади в престижних вузах з вигідними умовами праці.

 Труднощі працевлаштування

Якщо люди передпенсійного віку бажають виїхати на деякий час за кордон з метою заробітку, вони повинні бути готовими до можливих труднощів. Щоб уникнути проблем та швидко найти роботу, таким кандидатам слід попередньо підготуватися. Так, спершу треба визначитися зі своїми перевагами. Кожна людина, яка вже прожила багато років, очевидно має досвід у певних видах діяльності та володіє важливими знаннями, яких не мають молоді спеціалісти. Наприклад, старші чоловіки можуть працевлаштуватися на будові, щоб координувати роботу бригади та контролювати якість виконуваних робіт. Для українців є така робота в Бельгії. Також без проблем можна знайти роботу водія, якщо кандидат відповідає усім професійним вимогам.

Для жінок реально працевлаштуватися швеєю, нянею чи помічницею по господарству. Наприклад, в Польщі часто набирають жінок до 60 років працювати швеями на промислових підприємствах в Варшаві, Лодзі і інших великих містах.

Якщо віковий бар’єр вдалося подолати, то наступним важким етапом для старшого покоління є адаптація до нового суспільства. При цьому недостатньо звикнути до інших умов проживання. Потрібно вчити іноземну мову, що з віком стає важче.

Іншою проблемою являються розлади здоров’я. Як правило, з роками у кожної людини розвиваються певні хвороби, які можуть послаблювати її фізичний стан. Тому на роботу за кордон рекомендується їхати сильним чоловікам та жінкам, які впевнені у своїх силах.