Артек відновлює репутацію

20.02.2010 0 Автор Создание сайтов

Імідж дитячого табору «Артек» у радянські часи можна порівняти хіба що із іміджем космонавтики. Потрапити туди на відпочинок мріяли сотні тисяч дітей з усіх республік СРСР. Про «Артек» знімали фільми та передачі, писали книги та вірші, в яких це казкове місто для дітей було настільки прекрасним, що аж утопічним.

З настанням перебудови та складних 90-их «Артек» стикнувся із низкою проблем   — від економічних до ідеологічних. Адже за часів Союзу виховання дітей та молоді було просякнуто відповідною ідеологією, і таким чином дитячий табір виступав певниим чином провідником та інструментом цієї ідеології. Разом з тим, «Артек» перестав бути недоступним (раніше туди в основному направляли тільки відмінників та активістів, переможців різноманітних олімпіад, тощо). Сьогодні в «Артек» може потрапити кожен — були б відповідні кошти.

Минулого року захмарно-позитивному  імідж «Артеку»  було надано серйозного удару, через скандал із депутатами ніби-то педофілами, які ніби-то займались своїми низькими «справами» безпосередньо на території «Артеку» та (знову-таки ніби-то) з відома керівництва табору… В ЗМІ прокотилася тоді хвиля матеріалів, серед яких голос самих артеківців був не найгучнішим. Але керівництво центру не здавалось, намагаючись донести до громадськості свою версію подій та протистояти інформаційній кризі. На щастя, скандал потрохи стишився (до речі, так поки що нічим і не закінчившись).

Наразі «Артек», якому виповнюється цього року 85, розробив програму заходів, а також різні соціально-педагогічні програми:

• «Я і Україна», спрямована на національно-патріотичне виховання дітей;

• «Артеківець», що сприяє підтримці соціальних ініціатив дітей, підтримку світової співдружності артеківців;

• «Академія мистецтв Артеку», стимулює прагнення дітей познайомитися зі скарбницею світового культурного надбання;

• «Енциклопедія безпеки», сприятиме формування правової культури, запобіганню негативних явищ у дитячому середовищі, підвищенню серед дітей авторитету працівників правопорядку.

Як повідомила інформаційна служба «Артеку», вперше за останні 10 років центр працюватиме цілий рік та прийме рекордну кількість дітей – понад 35 тисяч. Протягом року діти зможуть взяти участь у 14 тематичних змінах, у 20 фестивалях, понад 50 різноманітних проектах міжнародного та всеукраїнського рівня. Важливо зазначити, що серед заходів як традиційні для «Артеку» фестивалі, історія яких налічує понад 10 років, так і зовсім нові проекти, які з’явилися протягом останніх 3-х років.

Серед акцій, що відбудуться у день народження «Артеку»,  16 червня,  — світова естафета Вогнища Дружби, яка пройде усіма часовими поясами Землі починаючи з 12.00 за Києвом від Дальнього Сходу, Океанії до півночі на Гринвічі. Її можна буде побачити в он-лайн режимі на сайті «Артеку».

Також до ювілею побачить світ альманах «Артек-85», який розповість про сьогодення «Артеку», його програми діяльності, систему роботи. На сторінках видання знайдуть своє місце історичні нариси і дитячі дослідження, роботи юних митців та майстрів культури і мистецтва, інформація про багаторічних партнерів центру, з якими центр втілює чимало добрих та корисних справ для дітей.

З минулого року започатковано традицію видання музичних альбомів. У 2009 році у збірку «Планета Артек» увійшли нові та вже відомі пісні артеківців у виконанні зірок української естради та юних співаків-фіналістів Національного конкурсу «Дитяче Євробачення». Цього року музична збірка «Артек назавжди!» запропонує найяскравіші музичні твори святкового шоу до Дня народження «Артеку».

А восени розпочне велику мандрівку різними країнами фотовиставка «Артек – дружба навіки».

Источник: www.publicity.kiev.ua